Bestyrelsen 2019

                                                                                             Bestyrrelsen 2019


Bestyrelsen består af frivillige hænder og hoveder.

Deres formål er at planlægge og organisere sæsonen i Friluftsbadet.


Esben Sangild

Formand

Esben er formand.

Han har siddet i bestyrrelsen siden sommer 2016.

Mobil: 61349971

Mail: esben@ilskovbadet.dk

Allan Rosgaard

Bestyrelses medlem.

Arbejdsopgaver omkring mekanik i kælderen.

Mobil: 22415065

Mail: allan@ilskovbadet.dk

Rikke Kristensen

Ansvarlig for PR og hjemmeside.


Tlf. 27143744

Mail: rikke@ilskovbadet.dk

Ilskov Friluftsbad og Legeplads

Simmelkærvej 14

7451 Sunds

kontakt@ilskovbadet.dk

Tina Lindbæk


Bestyrelses medlem. 


Sidder også i Ilskov kultur og Idrætsliv


Telefon: 22552962


Mail: tina@ilskovbadet.dk

Martin Carstensen


Bestyrelsesmedlem tiltrådt 4/3 2019




Mail: martin@ilskovbadet.dk

Charles Christensen 


Arbejdende supleant 


Mail: charles@ilskovbadet.dk 

Vinnie Jensen

Har de sidst 5 år været en del af bestyrelsen. Vinnie har stået for indkøb og været badets kasser.

Mobil: 27268236

Mail: vinnie@ilskovbadet.dk

Bettina Wellejus


Bestyrelsesmedlem


Står for events.


Telefon: 61391777


Mail: bettina@ilskovbadet.dk