Bestyrelsen 2018

Bestyrrelsen 2018

 

Bestyrelsen består af frivillige hænder og hoveder.

Deres formål er at planlægge og organisere sæsonen i Friluftsbadet.

Esben Sangild

Formand

Esben er nyvalgt formand. Han har siddet i bestyrrelsen siden sommer 2016.

Mobil: 61349971

Mail: esben@ilskovbadet.dk

Allan Rosgaard

Bestyrelses medlem.

Klar til at tage arbejdsopgaver omkring mekanik i kælderen.

Mobil: 22415065

Mail: allan@ilskovbadet.dk

Rikke Kristensen

Ansvarlig for PR og hjemmeside.

 

Tlf. 27143744

Mail: rikke@ilskovbadet.dk

Ilskov Friluftsbad og Legeplads

Simmelkærvej 14

7451 Sunds

kontakt@ilskovbadet.dk

Tina Lindbæk

 

Nyt medlem af bestyrelsen.

 

Står for vagtplanlægningen. Sidder også i Ilskov kultur og Idrætsliv

 

Telefon: 22552962

 

Mail: tina@ilskovbadet.dk

Heine Nielsen

 

Bestyrelsesmedlem

 

Står for uddannelse af livreddere.

 

Telefon: 20212210

 

Mail: heine@ilskovbadet.dk

Vinnie Jensen

Har de sidst 5 år været en del af bestyrelsen. Vinnie har stået for indkøb og været badets kasser.

Mobil: 27268236

Mail: vinnie@ilskovbadet.dk

Bettina Wellejus

 

Bestyrelsesmedlem

 

Står for events.

 

Telefon: 61391777

 

Mail: bettina@ilskovbadet.dk